co dělám

Co pro vás můžu udělat?

Rád vám nadesignuju na míru ušitý branding a profesionální vizuální styl. Bude plněreprezentovat DNA vaší firmy a výrazně vám usnadní komunikaci s vašimi zákazníky. Grafický design je mocný nástroj, který lze promyšleně využít ve váš prospěch.

Stačí jen logo, nebo potřebujete celý branding?

Odpověď na tuto otázku není nikdy jednoznačná. Pokud jste teprve na počátku svého podnikání a nemáte velké finanční prostředky, samotné logo vám určitě postačí. Doporučuji se v tomto případě obrátit na začínající grafiky nebo klidně vyzkoušet generátory log. Ale v případě, že chcete působit co nejprofesionálněji a mít propracovaný vizuální styl, potřebujete profesionální branding.

Co je branding a proč je důležitý? Pokud si představíme, že branding je kamenná zídka, pak samotné logo můžeme označit za základní kámen této zídky. Nicméně naše zeď není jen o základním kameni. Celou ji tvoří daleko více kamenů. Jedním z takových kamenů je určitě typografie. Díky ní dokážeme zvolit vhodný základní font, partnerský font a kompletní navržení jejich stylů, řezů a tak dále. Dalším důležitým kamenem budou barvy. Jejich úkolem je zase vyvolat v klientech žádoucí emoce. Dalšími kameny pak jsou fotografie, strategie na sociálních sítí, ikonky, animace a podobně. Branding lze definovat jako nastavení všech pravidel pro vaši vizuální komunikaci.

Co když nastavená pravidla a branding nebudu dodržovat? Jakmile přestanete dodržovat pravidla a například v příspěvku na sociálních sítích použijete jiný font nebo jiné barvy, odstraníte ze své zídky jeden z kamenů a narušíte tak její stabilitu. Pokud budete porušovat více pravidel a často, vytvoříte v zídce velké díry, které povedou jednoduše k jejímu zhroucení. Přestanete být pro své zákazníky čitelní, dobře rozpoznatelní, ale lehce zapamatovatelní – zkrátka přestanete s nimi komunikovat. Nedostatek komunikace se pak projeví v poklesu poptávky, zákazníci se k vám přestanou vracet, přestanou vás doporučovat, věřit vám, nebudou číst vaše e-maily a vlastně zapomenou na vaši existenci. A jakmile na vás zapomenou, vaše značka upadne a většinou zkrachuje. Budování vztahu s vašimi zákazníky pomocí dodržování jednoznačných komunikačních pravidel je jeden z nejdůležitějších pilířů úspěšné značky.

Tři základní pilíře úspěšné značky

Zajímavá nabídka

Zajímavá nabídka je jedním z hlavních pilířů, na kterém bude postavena vaše firma. Měli byste na trh přijít s něčím, co vaši cíloví zákazníci opravdu ocení, co pro ně bude užitečné nebo jim nějak usnadní život – originální a konkurenceschopný produkt, atraktivní a výhodné akce nebo služba či produkt, které ještě neexistují. Budování tohoto pilíře je čistě na vás a zde vám nejsem schopen pomoci.

Vybudujte citový vztah

Budování citového vztahu s vašimi zákazníky je nejlepší cestou, jak si vytvořit silné jádro loajálních zákazníků. Tito zákazníci jsou ti nejlepší, protože vás vždy upřednostňují před konkurencí, rádi se k vám vrací, sledují vás na sociálních sítí, čtou vaše e-maily a přejí vám vaše úspěchy a růst. Navíc váš produkt či službu doporučují dále a nenásilně (a zadarmo) tak rozšiřují vaši základnu zákazníků. A v případě těžkých časů váš byznys podrží nad vodou. Pokud tedy pracujete na citovém vztahu s vašimi zákazníky, získáváte jejich důvěru.

Profesionální prezentace

Pokud chcete jako značka vypadat důvěryhodně, potřebujete vizuální prezentaci, která bude pro vaše zákazníky atraktivní, čitelná a zapamatovatelná. A právě profesionální identita a branding vám v tomto pomohou. Ačkoliv to není na první pohled patrné, branding je všude kolem nás – každý leták ze supermarketu, design vašich hodinek nebo třeba barva vaší obuvi. Například úspěšný český výrobce bot Vasky si dává velký pozor na to, jaký odstín bot použije. Musí totiž korespondovat s předem nastaveným brandingem. Jsem si téměř jistý, že neexistuje velká nebo úspěšná firma, která by neměla pěvně daný vizuální styl. A já vám sílu profesionálního brandingu nabízím právě teď.

Pokud chcete vytvořit profesionální branding, můžete mě rovnou kontaktovat. Nebo si ještě projděte mé portfolio, případně si pusťte krátký grafický showreel, kde v 80 sekundách prezentuji dva roky mé práce.